Seminerler

AYURVEDİK YOGA TERAPİ EĞİTİMİ

AYURVEDİK YOGA TERAPİ EĞİTİMİ

AYURVEDİK YOGA TERAPİ EĞİTİMİ

BÜTÜNSEL SAĞLIK VE Ayurvedik Yaşam Danışmanı Ebru Şinik ve Doktor Neslihan İskit

Yoga ve Ayurveda aynı paranın iki yüzü gibi birbiriyle kardeş iki bilimdir. Yoga disiplini (Sadhana) ve Ayurvedik tedavi (Chikitsa) birbirinin doğasında var olmaları bakımından birbiriyle derinlemesine bağlıdırlar. Yogasal disiplin aracılığıyla, sağlıklı ve iyi olma halini tam manasıyla gerçekleştirmek için Ayurveda’nın tedavisel ve bütünsel uygulamalarını destekleyecek olan bedensel ve zihinsel arındırmaları da gerçekleştirmeliyiz.

Bu programda bu bilince ulaşmanın ilk adımını atacağız ve sadece başkaları için değil kendimiz için de sağlıklı yaşam için yeni bir kapı açacağız.

Türkiye’de ilk defa bir yoga terapi eğitiminde;

  • Yoga Terapi Sertifikası yanı sıra,
  • Chopra Center Meditasyon Eğitimi Sertifikası ve
  • Yükselen Çağ Kadim Nefes Teknikleri Eğitim Sertifikası da verilecektir.
  • Ayrıca daha önce 200 saatlik Yoga Eğitmenlik Eğitimini tamamlamış olan katılımcılara "Ayurvedik Yoga Terapist" Sertifikası da verilecektir.

Eğitimin Hedefi;

Bu eğitim, toplumumuzda stres kaynaklı fiziksel ve mental rahatsızlıkların oldukça artması sebebiyle, epigenetik biliminin de faydalarını klinik veriler ışığında kanıtlamış olduğu yoga uygulamaları ve ayurvedik yaşam tarzı ana prensip ve detaylarını ihtiyacı olan herkes ile paylaşarak, toplumsal farkındalığı artırmak ve önce kendimize, sonra etrafımıza ışık ve şifa yaymak saçmak üzere doğmuştur.
Ayrıca bilgi, gözlem, uygulama, analiz ve deneyimleri içeren bu program, güvenli ders veren ve bütünselliğe önem veren hocalar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Ayurvedik Yoga Terapist Eğitimi

Ayurvedik Yoga Terapi Eğitim tarihleri, başvurular ve diğer detaylar için lütfen tıklayınız:

Ayurvedik Yoga Eğitim Semineri